Министерот Адеми се обрати на Отворен ден „Борба против корупција“

Денеска се одржа вториот Отворен ден на Владата со граѓанските организации, а темата беше „Борба против корупција“...

minister_nastan_1

Меѓу учесниците, министри во Владата беше и министерот за култура Асаф Адеми.

На овој линк можете да го проследите неговото интегрално обраќање.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia