Ministri Ademi u takua me ambasadoren e Turqisë, znj. Tylin Erkal Kara

Ministri i Kulturës, z. Asaf Ademi, sot realizoi takim pune me ambasadoren e Republikës së Turqisë në Republikën e Maqedonisë, znj. Tylin Erkal Kara ...

turski_ambasador-001

Në një atmosferë miqësore, ambasadorja Erkal Kara e uroi sinqerisht ministrin Ademi për marrjen e detyrës ministër i Kulturës dhe i uroi mandat të suksesshëm.

Të dy bashkëbiseduesit konfirmuan lidhjet tradicionalisht të mira kulturore që ekzistojnë midis dy vendeve, si dhe përpjekjet e vazhdueshme të të dyja palëve për promovimin e tyre.  Ministri Ademi dhe Shkëlqesia e Saj Erkan Kara ndanë i theksuan politikat e përbashkëta për promovimin dhe afirmimin e vlerave kulturore të të gjitha bashkësive etnike në të dyja vendet mike.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia