Нов културен бран во Ново Село: Нова изведба на монодрамата „Благуна“ со Шенка Колозова

Вечерва во 19 часот во Домот на култура „Јане Сандански“ во Ново Село, актерката Шенка Колозова ќе ја изведе монодрамата „Благуна“...

NKB_blaguna_plakat

Претставата „Благуна“ е авторски проект на Колозова, која го адаптираше и го режираше текстот од романот „Разбој“ на Владо Малески.

Проектот е поддржан од Министерството за култура како дел од манифестацијата „Нов културен бран“, и се игра во повеќе градови и општини во земјава. Продуцент е Семра Хасанаговска.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia