Изложба на Британецот Вернон Џонс во КИЦ

Вечерва  во 20 часот, во Културно-информативниот центар во Скопје (КИЦ), во Изложбениот салон Империјал 1 ќе се отвори изложбата на слики од Вернон Џонс. Ќе бидат изложени дела работени во акрилик, создадени последниве години, со морски мотиви...

za_kic_izlozba-vernon_jones_14_nov_2017

Вернон Џонс  (45) е роден  во Понтипул, Велс, Велика Британија. Дипломирал на Високата школа за дизајн и илустрација  во Велс. Реализирал 17 самостојни изложби во Шкотска, Велс, Црна Гора и Македонија.

Изложбата ќе биде отворена до 25. 11. 2017 година.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia