Официјална адреса за испраќање предлози за нацрт - стратегијата за културен развој 2018 - 2022

Министерството за култура на Република Македонија ја објавува официјалната електронска адреса, на која сите заинтересирани ќе можат да ги испратат своите предлози и сугестии за подобрување на нацрт- стратегијата за културен развој 2018 - 2022.

LOGO_KULTURA_NN

Адресата на електронската пошта на која до Министерството за култура ќе може да се испраќаат предлозите и сугестиите за нацрт-стратегијата е: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите  

Повеќе детали за првичниот нацрт-текст на стратегијата и целиот документ можете да ги пронајдете на следниот линк: http://kultura.gov.mk/index.php/odnosi-so-javnost/soopstenija/3024--2018-2022- 
ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia