Нов културен бран во Штип: Концерт на популарни соло песни

Утре (вторник 20 септември 2017) во Штип, во рамки на Манифестацијата „Нов културен бран“, во уметничката галерија Безистен со почеток во 20 часот, ќе се одржи концерт со популарни соло песни, на кој ќе настапат сопранот м-р Виолета Арсовска и пијанистката м-р Марија Максимова.


NKB_Koncert_klasika_Shtip_20_sept_2017

Овој концерт е еден од 100-те јавни културно уметнички настани, кои се организираат со поддршка на Министерството за култура преку конкурсот за Новиот културен бран, кој годинава беше отворен за претставниците на независната културна сцена, граѓанските организации, индивидуалците и групите на уметници.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia