„Зборот е збор - 100 дена Влада на Република Македонија“: Следете ја во живо прес конференцијата на министерот Алаѓозовски

Денес во Владата на Република Македонија со почеток во 12:30 часот, министерот за култура Роберт Алаѓозовски ќе одржи прес-конференција на тема „Зборот е збор - 100 дена Влада на Република Македонија“.

Zbor_e_Zbor

На средбата со новинарите министерот Алаѓозовски ќе ги претстави клучните постигнувања во првите 100 дена на мандатот на новата Влада во областа на културата 

Прес-конференцијата можете да ја следите во живо на следниот линк: https://www.youtube.com/user/VladaMakedonija/live 

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia