Интервју

На Македонија и претстојат бројни манифестации за промоција


Интервју на државниот секретар во Министерството за култура за редакција „Вечер“ 

04-03-2010 година 

Повеќе...

VIP GALA Интервју со Анита Јовановска портпарол во Министерството за култура

VIP GALA Анита Јовановска е портпарол во Министерството за култура. Таа ни раскажува како е да се биде на едната и на другата страна од новинарство

Повеќе...

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia