Разговор со министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска во емисијата „ФОКУС“ на ТВ Телеканал 1

telekanal_1__640Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска - Помагањето на локалните културни настани е врвен приоритет на Министерството кое ќе продолжи да ги поддржува проектите на Центарот за култура „Антон Панов“

Елизабета Канческа-Милевска во емисијата „ФОКУС“ на ТВ Телеканал 1 07-07-2016


ПОДИГНИ ИНТЕРВЈУ

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk