Интервју за TELEGRAF.mk

---12aa-320

Интервју: Лесно е да се критикува, тешко е да се создава

logo_-_telegraf_1a-200

Жал ми е што не можеме да направиме споредба со некои инвестиции од времето на СДСМ во областа на културата ...

Во прилог е интрвју со министерката за култура д-р Елизабета Канческа-Милевска

на новинарот Игор Ивковиќ/Телеграф.мк


kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia