Заменик-министер за култура

Dragan_Nedeljkovic-veb_200

Драган Недељковиќ

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Заменик-министерот за култура, Драган Недељковиќ, е роден на 20 јануари 1964 во Врање. Дипломирал на Земјоделскиот факултет во Скопје при Универзитетот “Св Кирил и Методиј“ 1990 година.


-  На позицијата заменик-министер за култура доаѓа од местото директор на Управата за развој и унапредување на образованието на припадниците на заедниците при Министерство за образование и наука. Оваа функција ја извршува во периодот од 2003-2006 година. Зборува српски и руски а се служи со англиски јазик. Оженет, татко е на 2 деца. 

- По вонредните парламентарни избори одржани на 5 јуни 2011 година, Драган Недељковиќ на 29 јули 2011 година повторно е избран за заменик-министер за култура во Владата на Република Македонија.

Контакт со Кабинетот на заменик-министерот:
Тел:  (02) 3240 523, Факс: (02) 3240 561
obrakanje-minister

Фотогалерии

  • 0
  • 1
  • 2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk