Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
91 Конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2013 година Четврток, 31 Мај 2012 10713
92 Поднесување на предлог-проекти од областа на културата во рамките на Meѓународниот фонд на УНЕСКО за културната разноликост за 2013 година Вторник, 15 Мај 2012 3478
93 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 14 Мај 2012 2400
94 ,,ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН 2012 ГОДИНА’’ Четврток, 10 Мај 2012 2555
95 Користење простор во Старата скопска чаршија Сабота, 05 Мај 2012 2253
96 Конкурс за доделување на државната награда „11 Октомври” во 2012 г. Понеделник, 30 Април 2012 3493
97 Конкурс за доделување на државната награда „23 Октомври“ во 2012 година Понеделник, 02 Април 2012 2174
98 Конкурс за доделување на државната награда „Мајка Тереза” во 2012 гoдина Петок, 30 Март 2012 1959
99 Јавен конкурс за избор на директор на Националната установа - Манифестација Струшки вечери на поезијата - Струга Четврток, 22 Март 2012 1758
100 Јавен конкурс за избор на директор на националната установа Охридско лето-Охрид Петок, 24 Февруари 2012 2002
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk