Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
81 Конкурс за доделување на државната награда 11 октомври во 2013 година Среда, 01 Мај 2013 1361
82 Конкурс за финансирање проекти во областа на креативните индустрии Среда, 13 Февруари 2013 4800
83 Конкурс за финансирање проект од национален интерес,манифестација „Град на културата во 2013 година“ Петок, 09 Ноември 2012 2855
84 Конкурс за избор на директор на Националната установа Национална и Универзитетска Библиотека Св.Климент Охридски-Скопје Понеделник, 05 Ноември 2012 2198
85 Конкурс за избор на директор на Националната установа Конзерваторски центар-Скопје Понеделник, 05 Ноември 2012 2261
86 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници за 2013 година Вторник, 09 Октомври 2012 2848
87 Конкурс за доделување на државната награда “Мито Хаџи Василев Јасмин” во 2012 г. Петок, 28 Септември 2012 1625
88 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2013 година Понеделник, 10 Септември 2012 3226
89 Резултати од конкурсот за Откуп на самостојно реализирана продукција-мај 2012 Петок, 24 Август 2012 2115
90 Конкурс за доделување на државната награда “Св,Климент Охридски” во 2012 г. Четврток, 31 Мај 2012 4195
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk