Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
71 КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДРЖАВНАТА НАГРАДА 23 ОКТОМВРИ ВО 2014 ГОДИНА Четврток, 27 Март 2014 1553
72 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА МУЗИЧКИ КОМПОЗИЦИИ ВО 2014 ГОДИНА Сабота, 01 Февруари 2014 2489
73 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРЕВОДИ НА СТРАНСКИ ИЗДАВАЧИ НА РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ И КВАЛИТЕТНИ ДЕЛА ОД МАКЕДОНСКАТА КНИЖЕВНОСТ НА СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ Четврток, 02 Јануари 2014 11186
74 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ВО ОБЛАСТА НА КРЕАТИВНИТЕ ИНДУСТРИИ Петок, 01 Ноември 2013 5584
75 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС, МАНИФЕСТАЦИЈА „ГРАД НА КУЛТУРАТА ВО 2014 ГОДИНА“ Понеделник, 28 Октомври 2013 2016
76 КОНКУРС ЗА ПОДДРШКА НА СТРУЧНО УСОВРШУВАЊЕ НА ТАЛЕНТИРАНИ УМЕТНИЦИ И ДЕФИЦИТАРНИ СТРУЧНИ КАДРИ ЗА 2014 ГОДИННА Сабота, 05 Октомври 2013 2732
77 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2014 ГОДИНА Четврток, 26 Септември 2013 4180
78 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2014 година Среда, 04 Септември 2013 3199
79 РЕЗУЛТАТИ ОД КОНКУРСОТ ЗА ОТКУП НА САМОСТОЈНО РЕАЛИЗИРАНА ПРОДУКЦИЈА Четврток, 18 Јули 2013 2719
80 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2014 ГОДИНА Петок, 07 Јуни 2013 17258
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia