Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
31 Thirrje e hapur për pjesëmarrje në Festivalin Ndërkombëtar “Dimri i Sarajevës 2019” Среда, 18 Јули 2018 484
32 КОНКУРС за учество во финансирање на проекти за манифестацијата „Нов културен бран“ во 2018 година Понеделник, 18 Јуни 2018 5713
33 KONKURS për pjesëmarrje në financimin e projekteve për manifestimin “Vala e re kulturore” në vitin 2018 Понеделник, 18 Јуни 2018 2226
34 К О Н К У РС за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски “ во 2018 г. Четврток, 31 Мај 2018 1175
35 Здружение на ликовни критичари АИКА Македонија: Конкурс за годишната награда "Ладислав Баришиќ" Сабота, 12 Мај 2018 1157
36 Конкурс за Државната награда „11 октомври“ за 2018 година Петок, 27 Април 2018 1763
37 Центар за современи уметности – Скопје: Повик за предлог-проекти за Мобилна/монтажна галерија Вторник, 17 Април 2018 999
38 Oглас за вработување на 2 (две) лица на определено време во Министерството за култура Вторник, 17 Април 2018 3093
39 Повик за предлог - проекти: Програма за партиципација на УНЕСКО за 2018 – 2019 година Вторник, 17 Април 2018 2690
40 Конкурс за доделување на Државната награда „Мајка Тереза“ во 2018 година Понеделник, 16 Април 2018 999
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia