Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
131 Јавен конкурс за избор на директор на Националната установа - Манифестација Струшки вечери на поезијата - Струга Четврток, 22 Март 2012 2271
132 Јавен конкурс за избор на директор на националната установа Охридско лето-Охрид Петок, 24 Февруари 2012 2615
133 Поднесување на предлог-проекти од областа на културата во рамки на Програмата за партиципација на УНЕСКО за 2012-2013 година Понеделник, 13 Февруари 2012 3321
134 Јавен конкурс за избор на директор на Националната установа Центар за култура Григор Прличев -Охрид Среда, 09 Ноември 2011 3307
135 Јавен конкурс за избор на директор на Националната Установа - Манифестација Струшки вечери на поезијата - Струга Среда, 09 Ноември 2011 2846
136 Конкурс за финансирање проект од национален интерес, манифестација „Град на културата во 2012 година“ Сабота, 05 Ноември 2011 2941
137 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници и дефицитарни стручни кадри за 2012 година Понеделник, 03 Октомври 2011 3869
138 Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2011 година Сабота, 01 Октомври 2011 2600
139 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2012 година Петок, 02 Септември 2011 3882
140 Резултати од Конкурсот за откуп на самостојно реализирана продукција - мај 2011 Петок, 05 Август 2011 3236
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia