Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
121 Конкурс за изработка на композиција која ќе биде изведена на генералната прослава на 8 Септември што ја организира Владата на Република Македонија Среда, 27 Јули 2011 3298
122 Конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2012 година Вторник, 31 Мај 2011 24451
123 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 16 Мај 2011 3272
124 Конкурс за финансирање на манифестацијата од национален интерес ,,Топол културен бран 2011 година’’ Сабота, 30 Април 2011 3130
125 Конкурс за доделување на државната награда „11 Октомври” во 2011 година Петок, 29 Април 2011 2483
126 Конкурс за драмски текст за свеченото отворање на возобновениот Стар скопски театар Четврток, 31 Март 2011 4023
127 ЈАВЕН КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ДИРЕКТОР НА НАЦИОНАЛНАТА УСТАНОВА ФЕСТИВАЛ ОХРИДСКО ЛЕТО - ОХРИД Вторник, 01 Февруари 2011 2104
128 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС, МАНИФЕСТАЦИЈА „ГРАД НА КУЛТУРАТА ВО 2011 ГОДИНА“ Понеделник, 18 Октомври 2010 2232
129 КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ МЕСЕЧНИ НАДОМЕСТОЦИ НА САМОСТОЈНИ УМЕТНИЦИ ЗА 2011 ГОДИНА Вторник, 07 Септември 2010 2734
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia