Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
11 Саем на книга во Техеран, можност за регистрација на странски издавачи Вторник, 27 Март 2018 389
12 Повик за поднесување на предлог - проекти на Меѓународниот фонд на УНЕСКО за културна разноликост за 2018 година Петок, 23 Март 2018 2110
13 Конкурс за Меѓународниот фестивал за фотографија “Блу вижн” во Техеран Вторник, 20 Март 2018 776
14 Централно - европската иницијатива (ЦЕИ) со повик за стипендии за престој на писатели Понеделник, 19 Март 2018 1689
15 Конкурс за финансирање проект од национален интерес, Манифестација „Град на културата во 2018 година“ Четврток, 14 Декември 2017 3247
16 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2018 година Четврток, 14 Декември 2017 4879
17 Повик за проекти: Волонтери за Светско наследство за 2018 година на УНЕСКО Понеделник, 20 Ноември 2017 2510
18 Конкурс за учество во финансирање проекти од програмите на Креативна Европа (2014-2020) - потпрограма Култура и Култура 2007-2013 на ЕУ за 2018 година Вторник, 31 Октомври 2017 4388
19 Конкурс за стручно усовршување на уметници и дефицитарни стручни кадри во областа на театарот, музиката, танцот, литературата, визуелните уметности, архитектурата и дизајнот и заштитата на недвижното, движното и нематеријално културно наследство за 2018 г Понеделник, 16 Октомври 2017 7735
20 Конкурс за проект за учество на Република Македонија на 16-тата Интернационална изложба на архитектура во Венеција во 2018 година Четврток, 12 Октомври 2017 1819
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia